Product Features
1.Model:SKMEI women quartz watches 1620
2.Movement:quartz
3.Mirror:glass
4.Case:zinc alloy
5.Buckle:stainless steel
6.Waterproof:30m/3bar
7.Band:stainless steel
8.Function:time
9.Original:yes




















$23.74 – $26.32
Product Features
1.Model:SKMEI women quartz watches 1620
2.Movement:quartz
3.Mirror:glass
4.Case:zinc alloy
5.Buckle:stainless steel
6.Waterproof:30m/3bar
7.Band:stainless steel
8.Function:time
9.Original:yes




















| Feature | Water Resistant,Water Resistant |
|---|---|
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Hidden Clasp |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Case Shape | Round,Round |
| Dial Window Material Type | glass,glass |
| Boxes & Cases Material | No package,No package |
| Dial Diameter | 30mm,30mm |
| Case Thickness | 9mm,9mm |
| Band Length | 20cm,20cm |
| Band Width | 14mm,14mm |
| Band Material Type | Stainless Steel,Stainless Steel |
| Model Number | 1620,1620 |
Reviews
There are no reviews yet.