Detail:
Dial Diameter: 33mm
Case Thickness: 9 mm
Watch Length: 230 mm
Band Width: 15 mm
Watch Weight: 71g


















$31.98 – $33.98
Detail:
Dial Diameter: 33mm
Case Thickness: 9 mm
Watch Length: 230 mm
Band Width: 15 mm
Watch Weight: 71g


















| Case Shape | Round |
|---|---|
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 33mm |
| Case Thickness | 9mm |
| Band Length | 23cm |
| Band Width | 15mm |
| Band Material Type | Alloy |
| Model Number | 9091 |
| Feature | Water Resistant,luminous hands |
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Case Material | Stainless Steel |
| Movement | Digital |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
Reviews
There are no reviews yet.