CURREN Watches for Women Luxury Simple Quartz Stainless Steel Clock Classic Elegant Golden Green Ladies Wrist‘s Charm Wristwatch





Detail:
Dial Diameter: 32 mm
Case Thickness: 8 mm
Watch Length: 230 mm
Band Width: 12 mm
Watch Weight: 25g/43g









$26.86 – $30.22
CURREN Watches for Women Luxury Simple Quartz Stainless Steel Clock Classic Elegant Golden Green Ladies Wrist‘s Charm Wristwatch





Detail:
Dial Diameter: 32 mm
Case Thickness: 8 mm
Watch Length: 230 mm
Band Width: 12 mm
Watch Weight: 25g/43g









| Case Shape | Round |
|---|---|
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Dial Diameter | 32mm |
| Case Thickness | 8mm |
| Band Length | 23cm |
| Band Width | 12mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Model Number | 9076 |
| Feature | None |
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Hook Buckle |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
Reviews
There are no reviews yet.