LIGE, Men Watch, Quartz Watch, Women Watch
Stainless Steel Couple Watches: Fashionable Quartz Wristwatch for Men and Women in White Gold Pair Hour Design
$41.78 – $71.19
| Case Thickness | 12mm |
|---|---|
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Case Shape | Oval |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | LG9846 |
| Dial Diameter | 42mm |
| Feature | Shock Resistant,Luminous,Auto Date,Complete Calendar,Water Resistant,Week Display,luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 22cm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | LIGE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |





































Reviews
There are no reviews yet.