






















LIGE, Quartz Watch, Women Watch
LIGE Men’s Watch Fashion Sports, Quartz, Luxury Waterproof Silicone Strap Wristwatch Relogios Masculino
$37.78
| Case Thickness | 15mm |
|---|---|
| Band Width | 25mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | FB0015 |
| Dial Diameter | 44mm |
| Feature | STOP WATCH,Back Light,Shock Resistant,Luminous,Auto Date,Chronograph,Complete Calendar,swim,luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 240cm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | LIGE |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Quartz Wristwatches |




Reviews
There are no reviews yet.