Luxury Brand CURREN Sporty Watch Mens Quartz Chronograph Wristwatches with Luminous hands 8355 Fashion Stainless Steel Clock
Specifications:
Dial Diameter: 47 mm
Case Thickness: 13 mm
Watch Length: 240 mm
Band Width: 24 mm
Watch Weight: 148 g














$35.26 – $40.30
Luxury Brand CURREN Sporty Watch Mens Quartz Chronograph Wristwatches with Luminous hands 8355 Fashion Stainless Steel Clock
Specifications:
Dial Diameter: 47 mm
Case Thickness: 13 mm
Watch Length: 240 mm
Band Width: 24 mm
Watch Weight: 148 g














| Case Thickness | 13mm |
|---|---|
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 8355 |
| Dial Diameter | 47mm |
| Feature | Auto Date,Chronograph,Water Resistant,luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Reviews
There are no reviews yet.