CURREN Men Watches Business Creative Clock Male Wristwatches Luxury Stainless Steel Band Quartz Watch with Date
Specifications:
Dial Diameter: 50 mm
Case Thickness: 13 mm
Watch Length: 250 mm
Band Width: 22 mm
Watch Weight: 141.4 g





















$28.54 – $33.58
CURREN Men Watches Business Creative Clock Male Wristwatches Luxury Stainless Steel Band Quartz Watch with Date
Specifications:
Dial Diameter: 50 mm
Case Thickness: 13 mm
Watch Length: 250 mm
Band Width: 22 mm
Watch Weight: 141.4 g





















| Case Thickness | 13mm |
|---|---|
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 8359 |
| Dial Diameter | 50mm |
| Feature | Auto Date,Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | men's quartz wristwatches |
| Feature 1 | Big dial 50 mm |
| Feature 2 | Stainless Steel Band |
| Feature 3 | design watches |
Reviews
There are no reviews yet.