Watch size/color, choose what you like
Dial diameter: 48 mm
Case thickness: 14 mm
Watch length: 240 mm
Band width: 24 mm
Water resistance: 30 M



























Curren, Men Watch, Sport Watch
CURREN Watch For Men Sport Luxury Brand Chronograph Military Genuine Leather Waterproof Wristwatches Man Clock Relogio Masculino
$40.30 – $41.98
| Case Thickness | 14mm |
|---|---|
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Leather |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 8380 |
| Dial Diameter | 48mm |
| Feature | Luminous,Chronograph,Complete Calendar,Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| relogio | watch for men |
| montre homme | reloj |
| relojes para hombre | Men Watch |









Reviews
There are no reviews yet.