




















$35.98 – $39.98
| Case Thickness | 12mm |
|---|---|
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | cu8345 |
| Dial Diameter | 45mm |
| Feature | Shock Resistant,Auto Date,Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| feature1 | Waterproof |
| feature2 | Auto data |
Reviews
There are no reviews yet.