



















$13.95
| Feature | STOP WATCH,Back Light,Shock Resistant,Luminous,Chronograph,Complete Calendar,Water Resistant,Alarm,swim,Week Display |
|---|---|
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 26.5cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Quartz,Dual Display |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Case Thickness | 14mm |
| Band Width | 19mm |
| Band Material Type | PU |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | resin |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI NEW 1454 |
| Dial Diameter | 47mm |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
Reviews
There are no reviews yet.