


















MEGIR, Men Watch, Quartz Watch, Sport Watch
Megir Men’s Army Sports Chronograph Quartz Watches Silicone Band 24 Hours Military Waterproof Wristwatch for Man 2056GS-BK-1
$32.82 – $34.72
| Case Thickness | 13.5mm |
|---|---|
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | MN2056GS-BK-1 |
| Dial Diameter | 45.5mm |
| Feature | Complete Calendar,luminous hands,Water Resistant,STOP WATCH,Chronograph |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | MEGIR |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Quartz Wristwatches |




Reviews
There are no reviews yet.