













16.62€ – 19.54€
| Case Thickness | 12mm |
|---|---|
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | Leather |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | CR-8250 |
| Dial Diameter | 45mm |
| Feature | Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 23cm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Reviews
There are no reviews yet.