Description
Detail:
Dial Diameter: 35 mm
Case Thickness: 9 mm
Watch Length: 220 mm
Band Width: 12 mm
Watch Weight: 68 g





$15.58 – $17.18
Description
Detail:



| Case Shape | Round |
|---|---|
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 35mm |
| Case Thickness | 9mm |
| Band Length | 22cm |
| Band Width | 12mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Model Number | 9068S |
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
Reviews
There are no reviews yet.