Detail:
Dial Diameter: 34 mm
Case Thickness: 9 mm
Watch Length: 230 mm
Band Width: 16 mm
Watch Weight: 70 g




$30.22 – $31.90
Detail:
Dial Diameter: 34 mm
Case Thickness: 9 mm
Watch Length: 230 mm
Band Width: 16 mm
Watch Weight: 70 g




| Case Shape | Round |
|---|---|
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 34mm |
| Case Thickness | 9mm |
| Band Length | 23cm |
| Band Width | 16mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Model Number | 9090L |
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Brand Name | Curren |
Reviews
There are no reviews yet.