CURREN Fashion Business Mens Wristwatches Green Clock Male Quartz Stainless Steel Watches Reloj Hombre

Detail:
Dial Diameter: 47 mm
Case Thickness: 15 mm
Watch Length: 250 mm
Band Width: 22 mm
Watch Weight: 151 g




















$33.58 – $36.94
CURREN Fashion Business Mens Wristwatches Green Clock Male Quartz Stainless Steel Watches Reloj Hombre

Detail:
Dial Diameter: 47 mm
Case Thickness: 15 mm
Watch Length: 250 mm
Band Width: 22 mm
Watch Weight: 151 g




















| Case Thickness | 15mm |
|---|---|
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 8388 |
| Dial Diameter | 47mm |
| Feature | Auto Date,Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Reviews
There are no reviews yet.