Detail:
Dial Diameter: 38 mm
Case Thickness: 10 mm
Watch Length: 240 mm
Band Width: 18 mm
Watch Weight: 88 g


$25.58 – $27.18
Detail:
Dial Diameter: 38 mm
Case Thickness: 10 mm
Watch Length: 240 mm
Band Width: 18 mm
Watch Weight: 88 g


| Case Thickness | 10mm |
|---|---|
| Band Width | 18mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 8460 |
| Dial Diameter | 36mm |
| Feature | Auto Date,luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Reviews
There are no reviews yet.