Detail:
Dial Diameter: 41 mm
Case Thickness: 11 mm
Watch Length: 240 mm
Band Width: 22 mm
Watch Weight: 108 g














$23.78 – $25.18
| Case Thickness | 11mm |
|---|---|
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 8455 |
| Dial Diameter | 41mm |
| Feature | Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Reviews
There are no reviews yet.