Detail:
Dial Diameter: 44 mm
Case Thickness: 11 mm
Watch Length: 230 mm
Band Width: 22 mm
Watch Weight: 121 g















$41.98 – $43.66
Detail:
Dial Diameter: 44 mm
Case Thickness: 11 mm
Watch Length: 230 mm
Band Width: 22 mm
Watch Weight: 121 g















| Case Thickness | 11mm |
|---|---|
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 8445 |
| Dial Diameter | 44mm |
| Feature | Auto Date,Chronograph |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 23cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Reviews
There are no reviews yet.