Specifications:
Dial diameter: 49 mm
Case thickness: 14 mm
Watch length: 250 mm
Band width: 24 mm
Watch weight: 98 g























$33.58 – $35.26
Specifications:
Dial diameter: 49 mm
Case thickness: 14 mm
Watch length: 250 mm
Band width: 24 mm
Watch weight: 98 g























| Case Thickness | 14mm |
|---|---|
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Leather |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 8346 |
| Dial Diameter | 49mm |
| Feature | Chronograph,Complete Calendar,Water Resistant,luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| relogio | watch for men |
| montre homme | reloj |
| relojes para hombre | Men Watch |
Reviews
There are no reviews yet.