CURREN New Classy Charming Quartz Wristwatches for Ladies Luxury Stainless Steel Band Watch with Rhinestone Rose Clock Female

Detail
* Band Length: 240 mm
* Dial Diameter: 33 mm
* Band Width: 14 mm
* Case Thickness: 9 mm
* Weight: 60 g



$31.90 – $35.26

Detail
* Band Length: 240 mm
* Dial Diameter: 33 mm
* Band Width: 14 mm
* Case Thickness: 9 mm
* Weight: 60 g



| Case Shape | Round |
|---|---|
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Dial Diameter | 33mm |
| Case Thickness | 9mm |
| Band Length | 24inch |
| Band Width | 14mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Model Number | CR9086 |
| Feature | Water Resistant |
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Brand Name | Curren |
Reviews
There are no reviews yet.