





$32.76
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
|---|---|
| Function7 | Volume adjustment |
| Certification | NONE |
| Feature | LED Display,Chronograph,Complete Calendar,Water Resistant,Alarm,Week Display |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Band Length | 20cm |
| Band Width | 18mm |
| Function2 | Qibla name display/Qibla Direction |
| Function4 | Gregorian calendar/Hijri calendar |
| Case Thickness | 11mm |
| Movement | Digital |
| Brand Name | Skmei |
| Case Material | Alloy |
| Style | Fashion & Casual |
| Function3 | Religious month/Religious dat |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Case Shape | Rectangle |
| Dial Diameter | 35mm |
| Function1 | Pligrimage time reminder |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Function5 | City data/Summer time |
| Model Number | SKMEI 1763 |
| Dial Window Material Type | glass |
| Origin | Mainland China |
| Function6 | Bookmark/Laguage selection |
Reviews
There are no reviews yet.