Product Feature
1.Model: SKMEI 1850 watch men
2.Movement:digital
3.Mirror:glass
4.Case:zinc alloy
5.Band:stainless steel
6.Buckle:stainless steel
7.Waterproof:30m/3bar
8.Functions:3time,chrono, date,week,Back light,12/24 hour
9.Original:yes
























$14.78 – $17.28
1.Model: SKMEI 1850 watch men
2.Movement:digital
3.Mirror:glass
4.Case:zinc alloy
5.Band:stainless steel
6.Buckle:stainless steel
7.Waterproof:30m/3bar
8.Functions:3time,chrono, date,week,Back light,12/24 hour
9.Original:yes
























| Feature | STOP WATCH,Back Light,Shock Resistant,Luminous,Auto Date,Chronograph,Complete Calendar,Water Resistant,Alarm,Week Display |
|---|---|
| Band Length | 23cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz,Dual Display,Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Case Thickness | 15mm |
| Band Width | 18mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Dial Window Material Type | glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI 3 Time digital watch men 1850 |
| Dial Diameter | 46mm |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
Reviews
There are no reviews yet.