Product Features
1.Item model: SKMEI digital touch watch women 1669
2.Movement:digital
3.Case:zinc alloy
4.Mirror:glass
5.Band:stainless steel
6.Buckle:stainless steel
7.Waterproof:30m/3bar
8.Function:time,date,LED light
9. Original:yes

$17.68 – $20.18
1.Item model: SKMEI digital touch watch women 1669
2.Movement:digital
3.Case:zinc alloy
4.Mirror:glass
5.Band:stainless steel
6.Buckle:stainless steel
7.Waterproof:30m/3bar
8.Function:time,date,LED light
9. Original:yes

| Feature | Back Light,Shock Resistant,LED Display,Luminous,Auto Date,Water Resistant |
|---|---|
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Dial Diameter | 32mm |
| Case Thickness | 9mm |
| Band Length | 21cm |
| Band Width | 12mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Model Number | SKMEI Women touch watch 1669 |
Reviews
There are no reviews yet.