CURREN Men’s Watches Detail:
Dial Diameter: 47 mm
Case Thickness: 12 mm
Watch Length: 250 mm
Band Width: 24 mm
Watch Weight: 73 g






















$35.98 – $37.98
CURREN Men’s Watches Detail:
Dial Diameter: 47 mm
Case Thickness: 12 mm
Watch Length: 250 mm
Band Width: 24 mm
Watch Weight: 73 g






















| Case Thickness | 12mm |
|---|---|
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Leather |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 8390 |
| Dial Diameter | 47mm |
| Feature | None |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Reviews
There are no reviews yet.