CURREN 2021 Luxury Brand New Watches for Women Simple Quartz Leather Clock Female Elegant Wristwatches

Detail:
Dial Diameter: 32 mm
Case Thickness: 9 mm
Watch Length: 230 mm
Band Width: 12 mm
Watch Weight: 28 g





















$26.86 – $28.54
CURREN 2021 Luxury Brand New Watches for Women Simple Quartz Leather Clock Female Elegant Wristwatches

Detail:
Dial Diameter: 32 mm
Case Thickness: 9 mm
Watch Length: 230 mm
Band Width: 12 mm
Watch Weight: 28 g





















| Case Shape | Round |
|---|---|
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Dial Diameter | 32mm |
| Case Thickness | 9mm |
| Band Length | 23cm |
| Band Width | 12mm |
| Band Material Type | Leather |
| Model Number | 9079 |
| Feature | None |
| Style | Fashion & Casual |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
Reviews
There are no reviews yet.