CURREN Wristwatches Quartz Wrist Watch for Men Casual Sports Chronograph Dials Clock with Luminous Hands



Detail:
Dial diameter: 46 mm Case thickness: 13 mm Watch length: 240 mm Band width: 24 mm Watch weight: 92 g


















$40.30 – $41.98
CURREN Wristwatches Quartz Wrist Watch for Men Casual Sports Chronograph Dials Clock with Luminous Hands



Detail:
Dial diameter: 46 mm Case thickness: 13 mm Watch length: 240 mm Band width: 24 mm Watch weight: 92 g


















| Case Thickness | 13mm |
|---|---|
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Leather |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | 8392 |
| Dial Diameter | 46mm |
| Feature | Auto Date,Chronograph,Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Curren |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Reviews
There are no reviews yet.