















$43.00 – $45.88
| Case Thickness | 13.1mm |
|---|---|
| Band Width | 24mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | MN2224GREOR-11N0 |
| Dial Diameter | 47.1mm |
| Feature | STOP WATCH,Chronograph,Complete Calendar,Water Resistant,luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 21.7cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | MEGIR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Reviews
There are no reviews yet.