























MEGIR, Men Watch, Sport Watch
MEGIR Orange Chronograph Quartz Watch Men Military Sport Waterproof Wristwatch with Luminous Hands Canvas Strap Date MS2217
$30.30 – $34.02
| Case Thickness | 12.5mm |
|---|---|
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | nylon |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | MS2217GBK-1N7 |
| Dial Diameter | 40mm |
| Feature | STOP WATCH,Chronograph,Complete Calendar,Water Resistant,luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 20cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | MEGIR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |










Reviews
There are no reviews yet.