Product Features
1.Model:SKMEI men watch for muslim 2123
2.Movement:digital
3.Mirror:resin
4.Case:abs
5.Buckle:stainless steel
6.Waterproof:50m/5bar
7.Band:tpu
8.Function:time,date,back light,week,chrono,alarm,12/24 hour clock,
9.Original:yes




$10.14 – $18.74
Product Features
1.Model:SKMEI men watch for muslim 2123
2.Movement:digital
3.Mirror:resin
4.Case:abs
5.Buckle:stainless steel
6.Waterproof:50m/5bar
7.Band:tpu
8.Function:time,date,back light,week,chrono,alarm,12/24 hour clock,
9.Original:yes




| Case Thickness | 15.9mm |
|---|---|
| Band Width | 30.5mm |
| Band Material Type | PU |
| Case Shape | Irregular Shape |
| Dial Window Material Type | resin |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | skmei watch 2123 |
| Dial Diameter | 50mm |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | NONE |
| Gender | men |
| original | Yes |
| feature | stopwatch,back light.date,week.50m waterproof |
Reviews
There are no reviews yet.