Product Features
1.Model: SKMEI 9276 quartz wristwatches mens
2.Movement:quartz
3.Mirror:glass
4.Case:zinc alloy
5.Band:stainless steel/silicone
6.Buckle:stainless steel
7.Waterproof:30m/3 bar
8.Function:time,date
9.Original:yes


















$28.30
Product Features
1.Model: SKMEI 9276 quartz wristwatches mens
2.Movement:quartz
3.Mirror:glass
4.Case:zinc alloy
5.Band:stainless steel/silicone
6.Buckle:stainless steel
7.Waterproof:30m/3 bar
8.Function:time,date
9.Original:yes


















| Clasp Type | Bracelet Clasp |
|---|---|
| Band Length | 22cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | NONE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | Stainless Steel |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI quartz watches for men 9276 |
| Dial Diameter | 48mm |
| Feature | Shock Resistant,Auto Date,Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
Reviews
There are no reviews yet.